במסגרת הנהגה שכבתית נציגי שכבה ח׳ ( היום תלמידי ט׳) הכירו בחשיבות שמירת ניקיון חופי אילת כדי לשמור על הדגה במפרץ אילת. לשם כך הם בדקו בחוף ומצאו שהפסולת הנפוצה בחוף היא פסולת קטנה: בדלי סיגריות, פקקי בירה. הם עיצבו פחים קטנים שיעזרו למגר את תופעת הפסולת הקטנה. בנוסף תכננו את ׳משמר החופים׳ תכנית שלפיה כל תלמידי ביהס יגיעו פעם בשבוע לחוף הים וינקו אותו. הם יצרו קשר עם האגף לאיכות הסביבה באילת וקיבלו מימון להסעות התלמידים לצורך ניקיון החוף. בזכותם החל פרוייקט משמר החופים לפעול ואף בהצלחה רבה. חשוב להדגיש שאת כל היוזמה תכננו ויזמו התלמידים !
איזור פעילות: לא נבחר
האימפקט החברתי של המיזם תלמידי רבין , בעיקר שכבה יב׳ , שהחלו לנקות את החוף במסגרת ׳משמר החופים׳ מעידים שהם שמחים לתרום לאיכות סביבת חופי אילת, כי הסביבה חשובה להם. בנוסף היוזמה זכתה בפרס ראשון בתחום הסביבה במסגרת תחרות ׳יוצרים שינוי׳ וקיבלה תגובות רבות מהעיר ומהמחוז. תלמידים רבים מפרגנים לחברם לשכבה ולביה״ס.
החזון ומדדי הצלחה החזון שלי שיכירו את היוזמה והפתרונות של התלמידים עם בעיית הזיהום הסביבתי בחופים, בנוסף הייתי רוצה שהיוזמה תפעל גם במקומות נוספים בארץ ובעולם.
ברגעים אלו נשלח אליך לנייד קוד,
אנא הזיני אותו כאן:
לא קבלת SMS? שלחי שוב
ההצבעות לסבב 2023 הסתיימו.
המיזמים מועברים בימים אלו לצוות השיפוט ולא ניתן לערוך אותם עד להודעה חדשה.
במקרים דחופים אנא פנו אלינו ל: Missfix@iwn.org.il
ההגשות לקול קוראת 2023 נסגרו, המיזמים מועברים בימים אלו לצוות השיפוט ולכן לא ניתן לערוך אותם. במקרים דחופים אנא פנו אלינו ל: info@missfixtheuniverse.com